Haber

Paris saldırganının gözaltı kararı kaldırıldı, saldırgan kliniğe sevk edildi

Fransa’nın başkenti Paris’te dün 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyı düzenleyen kişi hakkındaki tutuklama, doktorun tavsiyesi üzerine kaldırıldı ve saldırgan psikiyatri kliniğine sevk edildi.

Paris savcılığından yapılan açıklamaya göre, 69 yaşındaki Fransız saldırganı muayene eden doktor, saldırganın sağlık durumunun tutukluluk koşullarına uygun olmadığı sonucuna vardı.

Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki psikiyatri kliniğine sevk edilen saldırgan, sağlık durumunun uygun olması halinde sorgu hakimi tarafından sorgulanacak.

Dün Paris’in 10. Bölgesi Enghien Caddesi’nde bir Fransız vatandaşının çevredekilere ateş açtığı saldırıda 3 kişi öldü, biri ağır 3 kişi de yaralandı.

Fransız basınında adı “William M.” 69 yaşındaki saldırgan olay yerinde gözaltına alındı. Saldırganın Fransa’nın resmi demiryolu şirketi SNCF’den emekli bir Fransız vatandaşı olduğu belirtildi.

Saldırganın 2016 ve 2021 yıllarında iki kez cinayete teşebbüs ettiği ve polis kayıtlarına geçtiği belirtildi. Aralık 2021’de Paris’te bir göçmen merkezine elinde kılıçla saldırmış ve 2 kişiyi yaralamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu