Haber

Sömestr Tatilinde Gezginlerin Tercihi Turistik Doğu Ekspresi

Ankara-Kars arasında sefer yapan Turistik Doğu Ekspresi, sömestr tatilinde gezginlerin en çok tercih ettiği rota haline geldi.

Kültür turizmi kapsamında seyahat severlerin en çok tercih ettiği rotalardan biri olan Turistik Doğu Ekspresi yolculuğuna devam ediyor. Sezonun ilk seferinin 11 Aralık 2023’te başlamasının ardından seferler tüm hızıyla devam ediyor. Herkesin çok merak ettiği masalsı yolculuk Ankara’dan başlıyor. Ankara’dan hareket eden tren, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum üzerinden geçerek keyifli yolculuğunu Kars’ta tamamlıyor. TCDD Nakliyecilik AŞ Genel Müdürlüğü’nün en uzun güzergahlarından biri olan ve Avrupa’nın ilk 10 güzergahı arasında yer alan Ankara-Kars sınırında her gün sefer yapan Doğu Ekspresi ile yolculuk yapmak isteyenler ülkenin her yerinden gelebilir. hatta yurt dışından Ankara’dan Doğu Ekspresi’ne binebilirsiniz. Kars’a gidiyor. Turistik tura annesi Burcu Ülkür ile katılan Ali Eren Taşdemir, “Annem karnem güzel olduğu için beni buraya getirdi. Kars’a annemle tren turuna gidiyorum. Çok beğendim. Yolculuğumuz iyi gidiyor.” Turistik Doğu Ekspresi ile büyülü bir yolculuğa çıkan Dosay çifti, hayal ettikleri geziyi gerçekleştirebilmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Dilek Dosay, “Her şey çok güzel. Vagonumuzu süsledik. Güzel bir yolculuk olmasını umuyoruz.” Fatih Dosay, “Hep hayalini kurardık. Düşündüğümüz bir şeydi. Bugün gerçekleşti.” Erzincan’da duran trenin yolcularından Ebru Durmaz, imkanı olan herkese bu tura katılarak muhteşem yolculuğu deneyimlemelerini tavsiye etti.

Sömestr tatiline kadar doluluk oranı yüzde yüze ulaşan Turistik Doğu Ekspresi, güzergahtaki illerdeki turizmcileri de sevindiriyor. 3 saatlik molada gezginler, Erzincan’ın ünlü Girlevik Şelalesi’ni görme fırsatı buldu ve bol bol fotoğraf çektirdi. Fikret Karadeniz, emekliliğinin tadını çıkarmak için seyahate çıktığını belirterek, “Yolculuğumuz çok güzeldi. Tren harikaydı. Bulunduğumuz yer çok güzel. Tekrar gelebilirim.” – KARS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu