Haber

Gazeteci Seher Yaşayacak Milda Otomotiv’i Hatırlattı: “Yani Dilan Polat’ın Bu 200 Milyondan haberi yok”

Dilan ve Engin Polat çifti ile birlikte 22 kişi de kara para akladıkları gerekçesiyle gözaltına alındı. Dilan Polat, polise verdiği ifadede, şirketlerde büyük paralarla hiçbir ilgisinin olmadığını, sadece reklam yüzü olduğunu söyledi. Gazeteci Seher Yaşamak, sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yaptı.

Tüm Türkiye’nin merakla takip ettiği Polat çiftinin davasından sözler ortaya çıktı.

Dilan Polat’ın açıklamalarının temeli ‘Şirketlerde dolaşan büyük paraları bilmiyorum’ oldu.

Polat çiftinin vergi kaçırdığına ilişkin haberi ilk ortaya çıkaran gazeteci Seher Yaşamak, Dilan Polat’ın sözlerinin ardından sosyal medyada paylaşım yaptı.

Dilan ve Engin Polat’ın ortak olduğu Milda Otomotiv’i hatırlatan Yaşacak; “MASAK raporunda Milda Otomotiv’de suç gelirlerinin aklandığı belirtiliyor. Şirketin iki ortağı Dilan ve Engin Polat’tır. Ağustos 2023’te 199 milyon TL sermaye artışı yapılmış ve şirkete nakit girişi sağlanmıştır. Yani Dilan bunu bilmiyor! “Kocasına 200 milyonun nereden geldiğini sormuyor değil mi?” Sözlerini kullandı.

Yaşayacak; Dilan Polat’a da evin tapularını hatırlatıp ‘yalancı’ dedi.

Son olarak Seher Yaşacak, Dilan Polat’ın ‘Engin ve muhasebeci tüm şirketle ve para girişiyle ilgileniyor’ açıklamasına ‘şirket ortağı her işlemden sorumludur’ diyerek yanıt verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu